У 2021 році часто звучить питання як розкрутити сайт в Google, просування сайту в Google, як просувати сайт самостійно безкоштовно, ми вирішили поділитися нашим досвідом.
Коли користувач шукає в Google як просунути сайт, він цікавиться безкоштовним та самостійним просуванням. У цій статті йтиметься, як розкрутити сайт безкоштовно.
Що потрібно, щоб просунути сайт?
Для швидкого просування в Google потрібен:
- адаптивний сайт
- семантичне ядро
- контент
Всі наведені нижче інструкції дозволять безкоштовно розкрутити та просувати сайт у ТОП Гугл. Рекомендуємо прочитати найціннішу статтю як відкрити інтернет магазин у 2021 році.
Щоб розкрутити сайт в Google, потрібно з’ясувати, за якими словами відвідувачі вас можуть шукати через пошукову систему. Про те, якими бувають ключові слова та як їх збирати, читайте статтю підбір ключових слів.
Припустимо, ви зібрали кількість ключових слів, за якими хочете отримати відвідувачів. Кількість ключових слів має бути не менше 300 для однієї сторінки. На цьому етапі потрібно розподілити отриману масу слів на конкретні сторінки сайту. Усі маніпуляції проводити в екселі, це дозволить вам чистити, сортувати, додавати ключі. Розглянемо, як правильно скласти семантичне ядро.
Як швидко скласти семантичне ядро
- Згадуємо, у нас 2 об’єкти уваги: ексель та наш сайт. У екселе багато ключових слів, частина з них явно зайві, тому що вони не вашої тематики, частина не має частотності запитів. Що робимо: спочатку видаляємо зі списку слів ті слова, які не підходять бізнес ніші. Відсіється близько 15%.
- Ті ключові слова, що залишилися, проганяємо через будь-який сервіс перевірки частотності запитів. Якщо у вас є діючий Google Adwords тоді дивимось через планувальник ключових слів. Слова з нульовою статистикою також видаляємо зі списку. Відсіється ще 20%.
Після цих 2-х маніпуляцій у нас має залишитися віднімний, почищений список реальних ключових слів, за якими користувачі шукають товар чи послугу.
Далі, завдання згрупувати ключові слова на сторінках. Цей процес монотонний та важливий. На цьому етапі потрібно вирішити, на якій сторінці сайту будуть розміщуватись згруповані ключові слова (кластеризація). На виході повинен вийти ексель зі списком ключових слів та вказівкою url для кожного ключа. Шляхом сортування колонок відбираємо набори слів кожної сторінки і впроваджуємо.
Насправді трапляється так, що доводиться переробляти існуючу структуру сайту, дерево категорій та меню, починати публікувати новини, вести блог – це нормально. Не кожен власник сайту може вирішитися вносити масштабні зміни, щоб розкрутити сайт.
Але вихід є – почати з малого та здійсненного. Наприклад, можна взяти простий сегмент семантичного ядра, максимально укомплектувати його ключовими фразами і використовувати такі слова в тексті окремої сторінки. Вийде так, що у нас на сторінці будуть використані всі слова сегмента (кластера) щонайменше 1 раз. Контент готовий.
Залишилося прописати метатеги та трохи почекати (5-10 днів). Перевіривши позиції сайту за ключовими словами, будете приємно вражені результатом.
Переконавшись, що ви можете розкрутити сайт самостійно і швидко, ви зможете планомірно впроваджувати нові кластери семантики, збільшуючи кількість відвідувачів.
Єдиний спосіб повірити, що розкрутити сайт у 2021 безкоштовно реально, це зробити маніпуляції, описані у статті. Нічого складного.
Як завжди є один нюанс. Оскільки завдання просувати сайт безкоштовно, всю роботу доведеться робити самостійно та виділяти на неї час. Будьте готові до написання тематичних статей 2-3 рази на тиждень.
На цьому етапі скласти семантичне ядро успішно вийшло. Далі вкажемо, що означає просунути сайт у Google на практиці, а також як заощадити на SEO, якщо у тебе ще немає сайту!
Просування сайту в Google в 2021 – як заощадити
Так склалося, що не кожен має сайт. Ідея є, а сайту немає – знайома ситуація? Так от, якщо у тебе ще немає сайту, ти тільки хочеш його зробити, зараз є реальний шанс заощадити чималу суму.
Зараз в деталях розглянемо, як робити просування сайту в Google 2021 до початку розробки – як це зробити правильно і зберегти купу грошей.
Якщо ти тільки збираєшся замовити сайт у будь-якій веб студії, фрілансера – одразу продумай, чи захочеш ти його розкручувати у пошукових системах. Рішення просувати чи ні критично важливе на етапі розробки.
У разі рішення робити просування сайту в Google, обов’язково потрібно повідомити про це розробника ще до початку дизайну. Ціна розробки може збільшитися незначно, але це заощадить значно більше коштів у майбутньому.
Тлумачні розробники, нехай навіть вони не займаються SEO, хоча б приблизно зможуть зорієнтуватися у твоїй ніші та поверхово структурувати семантику. Так, вони не стануть за жодні гроші опрацьовувати семантичне поле, бо не вміють.
Щоб зробити правильно і сайт, і розкрутку з першого разу, – замовляй створення та просування сайту у Seo-Design.
Що завадить просуванню в Google?
Коли сайт вже готовий, розробники здебільшого його відкривають для індексації пошукових систем (робиться через robotx.txt). Тільки подумай: ти ще не всі сторінки заповнив контентом, після розробників ще залишилися тексти риба всякі Lorem ipsum… І вся ця справа разом індексує Гугл! До речі, якщо цікавишся розкруткою під Яндекс, читай статтю просування сайтів в Яндексі.
Навіть якщо твій розробник виявився перфекціоністом, і ти відвалив за таку здатність купу грошей, далеко не факт, що всі сторінки сайту готові до заходу в пошук. Сторінки сайту, які ти бачиш очима, це не всі сторінки, ще є, вони просто не виведені в меню і продовжують існувати в базі даних.
На що звернути увагу: обов’язково коли приймаєш сайт ще на хостинг майданчику виконавця, попроси, щоб тобі допомогли очистити сайт від зайвого сміття. Не хочуть робити безкоштовно, – заплати, це не більше ніж 2-3 людиногодини, що еквівалентно 30$-50$.
Сайт повинен бути на CMS, інакше ти не зможеш додавати інформацію та взагалі керувати ним.
Підсумуємо умови, які можуть перешкодити просуванню в пошукових системах:
- Сказати розробникам, що ти будеш сайт просувати
- Почистити сайт від сміття до його запуску
- Має бути CMS
Просування в пошуковій системі Google самостійно
Є спосіб розкрутити сайт самостійно, якщо виконувати прості кроки. Отже, у тебе є маленький веб-сайт, без зайвих сторінок. Тепер увага: ти вже можеш розпочати просування самотужки.
Далеко не просунешся за важкими високочастотними запитами, але закладеш базу для вибухового СЕО в майбутньому. Якщо не знаєш як підбирати ключові слова, читай цю статтю.
1. Продумай який ключовий запит для твого бізнесу найважливіший. Відкриваєш Google і відкрий сайти лідери в різних вікнах (на рекламу тільки не макай). Важливо: ти дивишся на сайти, які пошуковик вважав за потрібне поставити на перші місця. Отже, структура таких сайтів найприйнятніша.
2. Перепиши структуру кожного сайту в один файл. Це може бути ексель (зручно) або, наприклад, XMind. Вийде велика структура.
3. Видали повторювані елементи структури. Зверніть увагу: схожі елементи не повторюються. Можливо, хтось із лідерів краще пропрацював свою нішу та включив саме цей елемент і в такому формулюванні з якоїсь причини.
Ремарка для тих, хто вважає себе найрозумнішим винахідником кращої структури. Ти ж не думаєш, що одна людина-самородок може бути розумнішою за цілий Google або Яндекс, вірно?
4. Впроваджуємо структуру цих сайтів на своєму. Важливо: виписати структуру – це не слямзити тексти. Тексти напишеш самостійно.
Що виходить у результаті? Ти вже почав робити просування сайту в Google самостійно: зробив круту сео структуру на молодому сайті. Цього достатньо для запуску, адже твої конкуренти-початківці точно не будуть робити саме так. Вони зроблять як усі – замовлять сайт, викинуть його в індекс, а потім за великі гроші і довго сеошники позбавлятимуться сміття і доводитимуть пошуковику, що сайт білий і пухнастий.
Насамкінець, одне доповнення: якщо після запуску нового сайту ти не бачиш змін, не поспішай панікувати. Додай сайт в Google Search Console (завантажили як це зробити для твого двигуна) і через пару днів подивися на що лається пошуковик. Найімовірніше, є технічні помилки. Ці помилки легко виправлять спеціалісти в рамках технічного аудиту.
Просунути сайт безкоштовно
Реклама коштує чималих грошей, але є вибір: друковані видання, ТБ, радіо, Бігборди тощо. Те саме стосується й Інтернет-реклами. Є безліч варіантів просувати вашу продукцію: просування сайту в топ Google, Гугл Адвордс, контекстна реклама, реклама на форумах, соціальні мережі, оголошення на дошках. Реклама може бути як платна, так і безкоштовна.
Звернувшись до компанії, яка зацікавлена у довгостроковій співпраці, вам завжди підкажуть, де заощадити та як краще себе рекламувати. Аж до розробки цілих концепцій. Власне те, чим ми займаємося.
Де і як просуватися?
-
- Найлегший та найдешевший спосіб – це реклама на дошках оголошень. Регулярно розміщуючи рекламу (хоча б раз на тиждень) ви зможете прорекламувати себе абсолютно безкоштовно.
Ще самостійно можна рекламувати себе на тематичних форумах, створюючи теми для обговорень. Якщо у вас є час, тобто можливість заощадити пару сотень гривень. Також можна створювати групи у соціальних мережах. Головне, грамотно організувати все, щоб зацікавити публіку. Таким чином Ви зможете збільшити кількість відвідувачів вашого сайту.
- Писати статті та розміщувати їх на сайті з посиланням на ваш сайт. Якщо у вас немає часу, вам це можуть зробити копірайтери. Одна стаття коштуватиме недорого.
- Платна реклама на сайтах ніколи не була найдешевшим задоволенням. Але як вид реклами – один із найефективніших. Розміщуючи свій банер на тематичних популярних сайтах, про вас дізнаються саме ваші потенційні клієнти.
- А ось зовсім безкоштовно не вийде рекламувати себе в просуванні самого сайту. Доведеться формувати бюджет. Дешево можна рекламувати в Google AdWords. Зробити це ви можете як самостійно, так і замовивши сервіс – просування в Google AdWords або контекстній рекламі. Тут ви сплачуєте за своїх потенційних клієнтів. Ви не платите щомісячну абонплату за розкручування. Якщо у вас є 100 грн., ви самостійно формуєте вартість кожного кліку. І гроші зчитують за кожного відвідувача. Ви можете рекламувати себе раз на тиждень, раз на місяць або щодня. Вирішувати все вам!
- Але ніхто не посперечається з тим, що немає реклами ефективніше та вигідніше – просування сайту в ТОП-10 пошукових систем. Всім відомо, що при пошуку Google, мало хто заходить далі ТОП-15. Чим ви вище в рейтингу, тим більше у вас клієнтів. Але й тут не все втрачено. Бюджет залежатиме від ключових слів, за якими ви хотіли б, щоб вас знаходили. За високочастотними запитами (наприклад: «меблі») бюджет може сягати 10000 грн, залежно від тематики. Але нехай це вас не лякає. Основні клієнти шукають товар за низькочастотними запитами (наприклад: «магазин меблів Київ»). Що може коштувати вам лише кілька сотень гривень.
Написання контенту
Після створення сайту, настав час зайнятися його наповненням. Контентом сайту може бути будь-яка інформація: текст, фотографії, відео, смайли тощо. Залежно від самої тематики сайту, робиться вибір, звідки черпати інформацію. Якщо це, наприклад, форум, то розраховувати, що його наповненням переважно займатимуться відвідувачі, не варто.
Адже залучити їх до цього форуму – непросте першорядне завдання, а тут головне – правильний вибір джерела контенту. А якщо сайт присвячений тонкощам технічного прогресу, то одного розділу вже мало.
Написати оригінальний контент – це не лише бажання виділитися серед собі подібних, але й важливе завдання, щоб просувати сайт. Чим більше творчості вкладено в текст, чим він унікальніший, тим більше шансів бути «схваленим» Google. Гугл не терпить плагіату!
Сайт з скопійованим текстом з іншого ресурсу (копіпаст), в індексі пошукових систем, проживе недовго і буде забанений або відфільтрований. А виправити це часом неможливо. Не кажучи вже про порушення авторських прав та їх наслідки.
Як заповнити сайт контентом
Є кілька варіантів:
- Замовити написання копірайту (унікальний текст) у професіоналів (тобто у нас). Довірити таку відповідальну роботу групі людей, які напишуть для Вас 100% унікальний текст (це можна перевірити програмним шляхом), який найбільше підходитиме під умови SEO, а також мати психологічні прийоми. Тобто говоритиме про те, що саме хочуть почути Ваші клієнти. На що саме потрібно зробити акценти та зроблять Ваші слабкі сторони Вашими перевагами.
- Підключити всю свою творчість, виділити чимало часу та писати статті самому. Економно за грошима, але не економно за часом. Та й написати ідеальну статтю під розкрутку сайту, використовувати всі ключові слова під силу лише SEO-копірайтерам. В результаті отримаєте самописний, красивий текст, але не практичний для просування сайту.
- Зробити рерайт – знайти цікаву Вам статтю та переписати її своїми словами. Вийде оригінальний текст, але не оригінальний його зміст. Але як варіант підійде…
- Купити статтю на біржі. В цьому, щоправда, більше мінусів, ніж плюсів.
Підсумуємо: зі статті ви дізналися, як просунути, розкрутити сайт у Google самому безкоштовно.